W sobotę 9 października nastąpiło otwarcie wystawy stałej na „Szlaku Wikliny” w Dymarkach Miedzichowskich. Jest to kolejne wydarzenie z cyklu imprez inaugurujących otwarcie projektu Gminy Miedzichowo „Szlak Wikliny”.

Wystawa stała składa się z dzieł wiklinowych nawiązujących do Szlaku Wikliny m.in. replikę Wieży Marii na Czarcim Wzgórzu czy 2,5 m wiklinowej maskotki Gminy Miedzichowo, sympatycznego „Zwiadka”. Wystawę wzbogaca również wystawa zdjęć/plenerów ze szlaku. Zwieńczeniem otwarcia wystawy był plenerowy pokaz filmu „Szlak Wikliny – Zapleciona przygoda”. Na zwiedzających czekał również poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich “Kwiat Jabłoni” z Jabłonki Starej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Grażyna Brzezińska – zastępca dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Marcin Brambor – wicestarosta nowotomyski, Włodzimierz Hibner – burmistrz Nowego Tomyśla, Tadeusz Kolecki – przewodniczący Rady Gminy Miedzichowo, Grzegorz Gaczyński – nadleśniczy Nadleśnictwa Bolewice, Andrzej Chwaliński – kierownik Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu i Ireneusz Witkowski – dyrektor biura LGD KOLD.

Stanisław Piechota Wójt Gminy Miedzichowo, a zarazem gospodarz imprezy – podziękował za finansowe i merytoryczne wsparcie projektu, wyrażając nadzieję, że będzie się on dalej rozwijał i przyciągał coraz więcej turystów i osób zainteresowanych wikliniarstwem i plecionkarstwem.

Wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor zwrócił uwagę na dobrą i efektywną współpracę pomiędzy powiatem i gminami w realizacji tego przedsięwzięcia.

Dla zwiedzających dostępy był również szczepieniobus.